News
[23. 05. 2021] FUNGUJEME » Více...
[07. 05. 2021] ČTVRTEK 13. KVĚTNA POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OTEVÍRÁME » Více...
[29. 04. 2021] » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo Vánoční trhy v Krušných horách

18. 12. 2021
2016-06
 • Cena:
  890,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné a pojištění
 • Za příplatek:
  pojištění 22 Kč

Odjezd v 7.30 h metro A Dejvická, směr Chomutov, přes Krušné hory do třetího největšího města Saska Chemnitz (250 000 obyvatel). Zdejší vánoční trhy patří k největším v Sasku. Také Vám nabídneme procházku po hlavních pozoruhodnostech Saské Kamenice (tak se Chemnitz jmenuje česky). U mohutné hlavy Karla Marxe si připomeneme, že právě po tomto teoretikovi socialismu a komunismu se toto město za časů NDR jmenovalo. Stará a Nová radnice, přilehlá Roter Turm, budova opery, kostel sv. Jakuba, čtvrť Sonnenberg , kostel sv. Petra, moderní budova Kaufhofu a nákupní galérie Roter Turm . Zbyde čas i na vánoční nákupy, těch možností je ve městě opravdu mnoho.

Ve znamení vánoční atmosféry jsou řešeny vánoce v historickém hornickém městě Freiberg, vánoční trh je umístěn na starobylém náměstí. Freiberg je město stříbra nacházející se na idylickém místě na úpatí Krušných hor a nedaleko Drážďan a je jedním z nejkrásnějších měst Saska.Těžba stříbra se stala základem úspěšného rozvoje města už ve 12. století. Důkazem tehdejšího bohatství jsou okázalé měšťanské domy s podkrovími vystavěné kolem náměstí Obermarkt a mohutné městské hradby. Po stopách dějin Freibergu se lze vydat do městského muzea hornictví. Vynikající památkou je zdejší dóm, budete obdivovat zlatý portál, jenž byl prvním obloukovým portálem s figurálním zdobením v německy mluvícím prostoru. Uvnitř zaujme unikátní krucifix s hornickou a tulipánovou kazatelnou. Dóm je také domovem nejstarších varhan od Gottfrieda Silbermanna. Všechny památky jsou nádherně osvětleny.

V podvečer začíná náš návrat, pojedeme přes Krušné hory do městečka Seiffen, známého zdejšími řezbářskými výrobky a zejména tzv. pyramidami. Za prohlídku stojí zdejší obchody s tímto specifickým zbožím a ulice plné světla a vánoční výzdoby. A ze Seiffenu zbývá jen několik kilometrů na hranici.