News
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
[23. 05. 2021] FUNGUJEME » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rakousko STAROSVĚTSKÉ KOUZLO VÍDEŇSKÝCH, BRATISLAVSKÝCH A BUDAPEŠTSKÝCH KAVÁREN

31. 3. - 3. 4. 2022
2215-02
 • Cena:
  8990,- Kč
 • Doprava:
  minibusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu malým autobusem, ubytování se snídaní (3x), průvodce, pojištění léčebných výloh a storna
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (1.990 Kč)

Kavárna je primárně místem, kde se podává káva, případně zákusky. V evropských dějinách ale hrály kavárny mnohem větší společenskou úlohu – často se zde doslova psaly dějiny. S naším zájezdem se podíváte do význačných kavárenských institucí tří středoevropských metropolí – Vídně, Bratislavy a Budapešti - a kromě vůně čerstvě praženého moka vás čekají i vyhlídky z rozhledových míst, nejrůznější dopravní prostředky a pomalejší tempo prohlídek. Kavárny nemusíte samozřejmě absolvovat všechny, jedná se o malou skupinu do 15 účastníků, možnost vzájemné domluvy a část času věnovat památkám, galériím, muzeím apod.

1. den: odjezd 6.30 h metro C Roztyly, vyhlídkový vrch Kahlenberg (483 m, pohled na Vídeň, polský kostel), prohlídka Vídně se zaměřením na kavárny: Hawelka v blízkosti dómu sv. Štěpána – nepřetržitá tradice od r. 1939, kavárna oblíbená umělci si ponechává civilní ráz; hotel Sacher – mateřský podnik stejnojmenného dortu; kolem budovy Opery ke Café Museum – hosty bývali G. Klimt, O. Kokoscha, A. Loos, E. Schiele aj.; možnost návštěvy některé z aktuálních výstav v Museumsquartier; kavárna Bellaria; kolem radnice ke kavárně Landtmann, oblíbené např. S. Freudem či M. Dietrichovou; Central – tradiční vídeňská instituce. Nocleh ve Vídni.

2. den: ještě chvíli ve Vídni (ranní káva) a pak do Bratislavy. Starým Městem na Hlavní náměstí s kavárnou Mayer (v barokním paláci, tradiční vídeňské dorty, řezy doboška), k prezidentskému paláci a proslavené bratislavské kavárně Štefánka (prvky secese, monarchistický duch), vyhlídka na město z Bratislavského hradu, nové bratislavské čtvrti. Nocleh v Bratislavě. přejezd do Budapešti. Večer možnost koupání v lázních Széchenyi. N

3. den: ráno přejezd do Budapešti. Výjezd lanovkou na vyhlídkový vrch Gellért, centrální tržnice, kavárny a památky na pešťské straně (Centrál – prestižní instituce zejména mezi svět. válkami; Gerbeaud – zal. r. 1858, proslavena zejm. dorty; odtud nejstarším evropským metrem z r. 1896 k novorenesanční budově Opery a protilehlé kavárně Müvész se skvěle renovovanými interiéry. Večer možnost koupání v lázních Széchenyi. Nocleh v Budapešti.

4.den: po výstavné ulici Andrássy s mnoha kavárnami k náměstí Férence Liszta – současné centrum kavárenského života (Vian, Inkognito); „nejkrásnější kavárna světa“ New York – centrum spol. života poč. 20. stol.). Chrám sv. Štěpána anebo naopak budínský hrad. Odpoledne odjezd do Prahy.