News
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
[23. 05. 2021] FUNGUJEME » Více...
[07. 05. 2021] ČTVRTEK 13. KVĚTNA POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OTEVÍRÁME » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rumunsko

Penzion v horském údolí v pohoří Apuseni či pobyty u krajanů v Banátu.

Penzion v horském údolí v pohoří Apuseni.

Moderně vybavený a vedený penzion v horském údolí v nadmořské výšce 1000 m v pohoří Apuseni v západní části Rumunska ve vzdálenosti cca 900 km od Prahy. Východisko nádherných nenáročných vycházek i výletů do hor, pastviny, rozptýlené osídlení, kupky sena, krasová krajina. Ještě pořád se v horských usedlostech žije postaru, pase se tu dobytek, lidé chodí pěšky na nákupy. V penzionu dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou, restaurace, poblíž menší obchod. Cena za nocleh se snídaní od 590 Kč.

Pobyty v krajanských vesnicích v Banátu.

V šesti karpatských vesnicích nad Dunajem (Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Eibentál, Bígr, Šumice) v oblasti zvané Banát žije česká komunita, potomci kolonistů, kteří do kraje přišli počátkem 19. století. Nabízíme vám zprostředkování pobytu přímo v rodinách, zahrnující ubytování a stravování. Nečekejte velký luxus, ale přátelské přijetí, domácí stravu, nefalšovaný vesnický život a zvučnou češtinu. Můžete se zapojit do domácích či zemědělských prací, účastnit se bohoslužeb v kostele, chodit po výletech (oblast je dobře značená sítí turistických značek udržovaných KČT) a po večerech poslouchat historky místních v hospodě. Za byt a stravu se platí na místě od 350 Kč (polopenze), my si účtujeme zprostředkovatelský poplatek 200 Kč za osobu a pobyt.

NOVINKA! V Rovensku, nejromantičtěji položené české vesnici na hřebeni s výhledy na ohyb Dunaje, je nyní možné bydlet v samostatných chatkách pro dvě osoby s vlastním příslušenstvím (sprcha s teplou i studenou vodou a wc). Stravování je potom v rodině Mojžišových. Ceny viz výše.