News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Švédsko Stockholm a Uppsala

9. 6. - 12. 6. 2022
2122-01
 • Cena:
  15990,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  letenku včetně příručního zavazadla, ubytování se snídaní (3x), průvodce, pojištění
 • Cena nezahrnuje:
  Stockholm Card 2 či 3 dny (vstupné, autobus, loď)
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (2990 Kč), výlet do Uppsaly (699 Kč)

Letecký zájezd vás zavede do švédské metropole, kde se snoubí bohatá historie se severskou přírodou, četnými jezery i mořem, od jehož volné hladiny je město odděleno množstvím malých ostrůvků. Uvidíte cenné historické stavby z doby švédské slavné historie v 16 .a 17. století i skvělé stavby moderní architektury. Můžete si vybrat z bohaté nabídky muzeí i galérií a kochat se zdejšími parky. Fakultativně se můžete rozhodnout pro výlet do univerzitní Uppsaly.

1. den: odlet do Stockholmu přímým letem, ubytování v hotelu, orientační procházka centrem, pěší zóny (Drottingsgatan), moderní architektura, N

2. den: historické jádro města (Gamla Stan): hlavní kostel Storkyrkan, královský palác (interiéry, má celkem 600 pokojů), budova parlamentu, Královská opera, Riddarsholm (kostel s královskou hrobkami králů). Ostrov Djurgarden a muzea, zejména loď Vasa (od r. 1628 ležela 333 let na dně zálivu), Skansen (nejstarší muzeum svého druhu na světě) a Nordické muzeum.

3. den: radnice z červených cihel (Zlatý sál), lodí na královský zámek Drottningholm (Versailles Severu, letní sídlo královské rodiny, interiéry, galérie portrétů, zámecké divadlo, francouzský park se sochami od Adriana de Vriese pocházejícími z Valdštejnského paláce v Praze, Čínský pavilón), jezero Mälaren. Možnost fakultativního výletu vlakem (40 minut) do univerzitního města Uppsala (dóm ze 13. stol., hrad, univerzita s muzeem Gustavianum, botanická zahrada).

4.den: lodí po stockholmských kanálech, prosklenou gondolou na vyhlídku Sky View z haly Globen, Södermalm (trendy městská část a ostrov); po poledni odjezd na letiště a odlet do Prahy