News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Ceny leteckých zájezdů CK KIWI.

[5. 1. 2010]

Vážení zákazníci,

někteří z vás si možná povšimli, že se liší ceny leteckých zájezdů uváděné v našem katalogu a na této webové stránce. Rádi bychom vám tuto situaci vysvětlili.

18. listopadu 2009 vstoupila v platnost novela zákona č. 526 / 1990 Sb. o cenách, jež se zabývá také cenami zájezdů. Dle této normy jsou cestovní kanceláře povinny uvádět tzv. konečné ceny zájezdů, tedy součet veškerých povinných nákladů, které klient musí zaplatit, aby na daný zájezd mohl odcestovat, mimojiné včetně všech leteckých tax a příplatků.

Novela (ani její výklad, který musel kvůli nejasné formulaci následovat) nerozlišuje mezi cestovními kancelářemi využívajícími služeb charterových linek, které mají v době uzávěrek katalogů již dohodnutou výši poplatků na následující rok, a kancelářemi využívajícími pravidelné linky leteckých společností, které své ceny mění do poslední chvíle a výše poplatků a tax také není fixní.

V době uzávěrky našeho tištěného katalogu novela ještě nebyla v platnosti, proto zde ceny leteckých zájezdů uvádíme tak, jako bylo zvykem v minulých letech. Tedy výslovně uvádíme, že cena zájezdu neobsahuje letecké poplatky a taxy, jejichž výši známou ke dni uzávěrky uvádíme (a vždy jsme uváděli) v závorce. Konečná ceny zájezdu se tedy rovná součtu dvou jasně označených položek. Výše tax se většinou pohybuje v hodnotách velmi blízkých těm v našem katalogu, málokdy došlo k navýšení, výjimečně jsme dokonce účtovali poplatky nižší.

V nabídce zájezdů na webu jsme povinni v tuto chvíli již uvádět cenu, zahrnující i letecké poplatky. Proto se vám zájezdy mohou opticky zdát dražší. V textu pro vaši informaci i nadále uvádíme výši těchto poplatků; zrovna tak jsme oprávněni v případě navýšení jejich ceny dle odst. 4 našich Všeobecných podmínek požadovat doplatek rozdílu. V praxi se tedy mnoho nemění, jde pouze o součet dvou položek, které by snad mělo vám, našim zákazníkům, usnadnit orientaci v konečné ceně za zájezd.

Děkujeme za pochopení. Příští rok již bude jak tištěný, tak elektronický katalog obsahovat ceny konečné, tedy ceny včetně veškerých leteckých poplatků.