News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Ze světa

[13. 9. 2010]

Podzimní Vídeň nabízí široký výběr zajímavých výstav

Letošní podzim nabízí rakouská meropole celou řadu zajímavých výstav, z nichž pro Vás vybíráme:

[19. 3. 2010]

Tento víkend můžete v Praze navštívit 14. ročník cestovatelského festivalu Kolem světa.

Již po čtrnácté se o víkendu 20. - 21. března v multikině a kulturním domě Ládví koná cestovatelský festival Kolem světa, v jehož rámci se konají přednášky, přehlídka filmů s cestovatelskou tématikou, kulturní představení a výstavy fotografií. Jednou z vystavujících je i paní Vladimíra Honsová, naše průvodkyně do Velké Británie a Irska - můžete si prohlédnout její fotografie "Setkání se Skotskem".

[17. 2. 2010]

V sobotu 20. února se můžete vydat s certifikovanými průvodci na prohlídku Prahy ZDARMA

Na 20. únor připadá Mezinárodní den průvodců a při té příležitosti pořádá Asociace průvodců České republiky bezplatné prohlídy Prahy. Sraz zájemců je ve 14:00 u Lvího dvora na Pražském hradě a připraveno je několik návštěvnických okruhů včetně speciálního programu pro rodiny s dětmi.

[3. 2. 2010]

Novinky z Pražského hradu

Zpřístupnění Rožmberského paláce a uzavírka Zlaté uličky, to jsou dvě novinky, které ovlivní turistický provoz na Pražském hradě v roce 2010. Vstupné se měnit nebude.

[3. 2. 2010]

19. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World

Ve dnech 4. - 7. února proběhne na pražském Výstavišti devatenáctý ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World. První dva dny jsou vyhrazeny setkávání profesionálů, veřejnosti bude veletrh přístupný o víkendu. Jako doprovodné akce probíhají opět veletrhy Top Gastro a Golf World Prague.

[15. 1. 2010]

Veletrhy GO a Regiontour v Brně

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu na brněnském výstavišti proběhnou v tradičním termínu od 14. do 17. ledna 2010, ale přinesou řadu novinek – od umístění v nových prostorách přes produktové členění a nová témata až po bohatší doprovodný program. Pro veřejnost se brány veletrhu otevírají dnes, v pátek 15. ledna ve 14.00 h.

[12. 1. 2010]

Grand Restaurant Festival nabízí jídla v nejlepších pražských restauracích za přijatelné ceny

Čtrnáct pražských restaurací, oceněných prestižním Maurerovým výběrem Grand Restaurant 2010 jako nejlepší v různých kategoriích (jídlo, obsluha, interiér), bude po dobu jednoho měsíce mezi 15. lednem a 15. únorem nabízet své vyhlášené speciality za festivalové ceny. Kategorie pokrmů jsou tři - národní jídlo svíčková, mistrovský kousek šéfkuchaře a nejlepší jídlo od maminky.

[11. 1. 2010]

O víkendu 15.-17. ledna ozdobí Pustevny obří sochy z ledu a sněhu

Zdroj: www.skialpin.cz

Pokud patříte mezi milovníky zimních radovánek a také umění, vyražte o víkendu 15.-17. ledna na beskydské Pustevny, kde se koná 12. ročník sympozia Sněhové království. Družstva ze čtyř zemí tu budou stavět celkem 12 ledových a sněhových soch vysokých přes 3 metry.

[4. 1. 2010]

Dnes se otevírá Burdž Dubaj, s 818 m nejvyšší stavba světa.

Foto: www.burjdubaiskyscraper.com

Věž Taipei 101 Tower v taiwanském hlavním městě, vysoká 509 m, se dnes loučí s titulem nejvyšší stavby na světě. Primát přebírá 818 m vysoký mrakodrap Dubajská věž (Burdž Dubaj), otevřený dnes 4. ledna u příležitosti výročí 14 let vlády Muhammada bin Rášída Ál Maktúma.

[23. 10. 2009]

Výstava Tři oříšky pro Popelku na zámku Moritzburg

Barokní zámek Moritzburg nedaleko Drážďan byl v zimě 1972 / 73 dějištěm filmování pohádky Tři oříšky pro Popelku jako sídlo prince (Pavla Trávníčka). Sem chodila Popelka (Libuše Šafránková) na plesy a zde na schodišti ztratila svůj střevíček. Snímek se stal jednou z nejpopulárnějších filmových pohádek po celé Evropě (a proniká i do světa) a mnozí diváci díky němu objevili i zámek Moritzburg.

[5. 8. 2009]

Život a legendy rabiho Löwa ožívají na Pražském hradě.

Historická postava pražského rabína Jehudy Livy ben Becalela, známá spíše jako rabi Löw či MaHaRaL, fascinuje historiky i umělce již po čtyři staletí. K čtyřstému výročí jeho smrti byla v Císařské konírně Pražského hradu uspořádána rozsáhlá výstava nazvaná CESTA ŽIVOTA / RABI LÖW.

[3. 6. 2009]

Kontroverzní dílo Entropa od výtvarníka Davida Černého bude od 12. června k vidění v Praze.

Zdroj: www.entropa.cz

Od 12. června až do začátku příštího roku bude v holešovickém centru současného umění DOX vystavena kontroverzní plastika Davida Černého s názvem Entropa. Dílo určené pro sídlo Rady EU u příležitosti českého předsednictví Unii se zpátky do Česka vrátilo na přání autora po vyslovení nedůvěry české vládě.

[15. 5. 2009]

Slavný český komiks Čtyřlístek slaví 15. května už čtyřicáté narozeniny.

Zdroj: www.sberatel-ksk.cz

Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa zdánlivě nestárnou. Na stránkách dětského komiksu Čtyřlístek vypadají prakticky stále stejně, i když jejich duchovní otec Jaroslav Němeček zestárnul o čtyřicet let.

[14. 5. 2009]

V sobotu 16. května se koná 44. ročník tradičního dálkového pochodu Praha - Prčice.

Když se 17. dubna 1966 vydalo 469 turistů na výlet s cílem ujít 100 000 loktů českých pěšky, jistě netušili, že zakládají tradici nejslavnějšího tuzemského dálkového pochodu. Tradice nebyla přerušena ani jednou, letos se tudíž koná již čtyřiačtyřicátý ročník.

[6. 5. 2009]

Symbol Paříže se nad Seinou tyčí již 120 let.

Dnes, 6. května, je to právě 120 let od slavnostního otevření Eiffelovy věže v Paříži. Stavby, kterou Francouzi přijímali s nechutí až odporem a která je dnes možná nejznámějším symbolem jejich metropole.

[29. 4. 2009]

Doporučení Ministerstva zdravotnictví cestovatelům ohledně výskytu prasečí chřipky

Doporučení MZ

27. 4. 2009

Doporučení Ministerstva zdravotnictví pro cestovatele

Vzhledem k informacím o výskytu nového druhu chřipkového viru na území Mexika vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR pro cestovatele do oblasti Mexika, Kalifornie a Texasu následující doporučení:

[31. 3. 2009]

České cestovní pasy budou od dubna nově obsahovat i otisky prstů.

Počínaje 1. dubnem 2009 začínají české obce s rozšířenou působností vydávat nové cestovní pasy s biometrickými prvky. Vedle obrazu obličeje budou nyní obsahovat i otisky prstů.

[16. 3. 2009]

Praha má od letoška již dvě restaurace s prestižním oceněním

V letošním vydání proslulého gurmánského průvodce Michelin najdete pod heslem Praha již dvě oceněné restaurace. Vedle restaurace Allegro hotelu Four Seasons, která michelinskou hvězdu získala již vloni a letos ji dokázala obhájit, se nově objevila restaurace Maze v hotelu Hilton. Tu donedávna vedl známý britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který ji ale již opustil, a jeho menu bude v nabídce pouze do začátku dubna. Potom restaurace změní i své jméno.

[11. 3. 2009]

Ve víděňské Albertině je k vidění skvělá sbírka holandského umění 17. století.

Zdroj: www.albertina.at

Před nedávnem skončila ve vídeňské Albertině úspěšná výstava děl Vincenta van Gogha a muzeum již přichystalo další umělecký zážitek v podobě expozice Rembrandtova doba. V jejím rámci jsou k vidění díla Rembrandta van Rijna a jeho holandských současníků.

[10. 3. 2009]

Ve středu 11. března startuje v Praze jedenávtý ročník filmového festivalu Jeden svět.

V pražské Lucerně bude ve středu 11. března v 19:30 slavnostně zahájen již jedenáctý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT. Letošní podtitul zní Festival pro první dospělou polistopadovou generaci, odkazující na dvacetileté výročí pádu Železné opony a snažící se tak oslovit generaci, která celý život prožila ve svoodě a jíž se také nejvíce budou týkat nosná témata současnosti a letošního festivalu. Těmi jsou globální výzvy: nafta, plyn, energetika, voda, oteplování, ekonomika a finanční krize.

[23. 2. 2009]

Nový webový časopis pro turisty po Česku

V únoru byl spuštěn nový projekt Česká panoramata, zaměřený na propagaci cestovního ruchu a určený jak pro tuzemské, tak zahraniční návštěvníky.

[3. 2. 2009]

V rámci oslav výročí založení otevírá Národní galerie o víkendu 7. - 8. února svoje sbírky zdarma.

www.ngprague.cz

Národní galerie v Praze byla založena 5. února 1796, tehdy jako Obrazárna Společnosti vlasteneckých přátel umění. Letos tedy slavé své 213. výročí. O víkendu 7. a 8. února proto zpřístupní všechny své stálé expozice i některé krátkodobé výstavy pro návštěvníky zdarma.

[2. 2. 2009]

Pražský pětihvězdičkový hotel Aria byl vyhodnocen jako nejlepší luxusní hotel na světě.

Uživatelé cestovatelského portálu TripAdvisor zvolili v každoroční anketě Traveler´s Choice nejlepší hotely v různých kategoriích. Vítězem v kategorii Top 100 Best Luxury - Europe a Top 100 Best Luxury - World se stal pětihvězdičkový hotel Aria, nacházející se na Malé Straně v blízkosti Karlova mostu.

[27. 1. 2009]

Na Antigue pojmenují horu po novém americkém prezidentovi.

Nejvyšší hora karibského státu Antigua a Barbuda, 396metrový Boggy Peak, bude přejmenovaná na počest nového amerického prezidenta Baracka Obamy. Nové jméno Mount Obama bude do map zaneseno v den Obamových narozenin, 4. srpna 2009. Premiér Baldwin Spencer tak plní slovo, které Obamovi dal v dopise po vítězství v amerických volbách.

[20. 1. 2009]

V moři u Tasmánie nalezeny nové živočišné druhy.

Tým australských a amerických vědců oznámil po měsíci výzkumu v Tichém oceánu při pobřeží Tasmánie objev nových živočišných druhů. Do hloubek jednoho až čtyř kilometrů se vědci spouštěli ve speciální ponorce, aby zde objevili tajemný svět korálů, mořských pavouků, sasanek, svijonožců, hub či sumek.

[19. 1. 2009]

I v Česku se opět bude vítat čínský nový rok.

Čtyři česká města - Praha, Brno, Hradec Králové a Český Krumlov - se letos účasní oficiálních oslav příchodu čínského nového roku, Lunárního festivalu. Program je rozdělen na tři vzájemně související části - Koncert Země, Barevný jarmark a Speciál (pouze v Praze; pěvecké dílny a prezentace čajového obřadu).

[14. 1. 2009]

V Praze byl zahájen první ročník týdenního festivalu vína Prague Wine Week.

Od pondělí 12. do neděle 18.ledna probíhá v osmačtyřiceti pražských restauracích, vinných barech, hotelech, vinotékách a obchodech vinný festival s řadou akcí jako jsou ochutnávky vín, večeře s víny, prodej za zvýhodněné ceny a podobně. Akce vyvrcholí v pátek odpoledne na Galadegustaci v Břevnovském klášteře.

[12. 1. 2009]

Zábavní park LEGOLAND otevře v roce 2013 novou pobočku v Malajsii.

Zejména dětský zábavní park Legoland, nabízející nejrůznější atrakce vybudované z populární stavebnice LEGO, bude postaven v oblasti Iskandar ve státě Johor v Malajsii. Své brány by měl otevřít v roce 2013. Stane se tak prvním mezinárodním zábavním parkem v celé zemi, po něm je v oblasti Iskandar plánována výstavba dalších dvou parků. Hovoří se o jednáních s Disneylandem a Movieworldem.

[29. 10. 2008]

Mezi Prahou a Kodaní ubývá konkurence - aerolinie Sterling končí.

Dánské nízkonákladové aerolinie Sterling vyhlásily krach a s okamžitou platností zrušily veškeré letecké spoje, včetně pravidelných přímých letů do Prahy. Cestující neobdrží za nakoupené letenky náhrady, ani nebudou přebookováni na jiný let; zaměstnanci nedostanou vyplacen říjnový plat.

Dánská společnost je již 3 roky vlastněna soukromým islandským kapitálem a stala se obětí světové ekonomické krize, jež právě Island zasáhla velmi tíživě.

[17. 10. 2008]

Nová česká bankovka 1000,- Kč označena jako nejlepší na světě.

Letos v dubnu pustila Česká národní banka do oběhu vylepšenou verzi tisícikoruny s vyobrazením Františka Palackého (autorem Oldřich Kulhánek). Právě ta byla dnes oceněna mezinárodní asociací International Association of Currency Affairs jako nejlepší bankovka světa v roce 2008. Odborníci hodnotili jak vzhled, tak zejména kvalitu ochranných prvků.

[25. 9. 2008]

Koncem října vystaví Národní muzeum v expozici Republika originály Mnichovské dohody.

foto: www.druhasvetovavalka.nazory.cz

V letošním roce si Česko(slovensko) připomíná mezi jinými osudovými osmičkami také 70.výročí podpisu Mnichovské dohody, na jejímž základě bylo donuceno odstoupit Německu část svých území. Dohoda byla podepsána představiteli čtyř mocností v noci z 29.na 30.září 1938 v Mnichově. Dodnes se vedou spory, v kolika kopiích. Nejméně dvě budou vůbec poprvé v historii k vidění u nás, na výstavě Republika pořádané Národním muzeem v Praze.

[18. 9. 2008]

Souhrnná výstava děl Vincenta van Gogha je k vidění po téměř 20 letech. Ve Vídni!

VIncent van Gogh: Autoportrét (1887), Zdroj: www.albertina.at

Na výstavě ve vídeňské galerii Albertina je k vidění jedinečná sbírka 50 maleb a 100 kreseb a akvarelů od holandského impresionisty Vincenta van Gogha. Díla zapůjčilo van Goghovo muzeum v Amsterdamu a dalších 60 soukromých majitelů a muzeí z celého světa. Naposledy byla takto kompletní sbírka k vidění na jubilejní výstavě v roce 1990 v Amsterdamu.

[17. 9. 2008]

Vesnicí roku 2008 se stalo Lidečko.

Zdroj: www.lidecko.cz

Lidečko na Vsetínsku zvítězilo ve 14.ročníku soutěže o Vesnici roku 2008. Soutěže pořádané Ministerstvem pro místní rozvoj se letos zúčastnilo celkem 309 obcí, od letošního června byli známí vítězové jednotlivých krajských kol. Ve finále potom zvítězilo zmíněné Lidečko, na stříbrnou příčku dosáhl Pikárec na Vysočině a na třetí jihočeské Malenice.

[27. 8. 2008]

Slovensko se chystá na přechod na euro. Od úterý 26.8. se razí v Kremnici.

V historické mincovně ze 14.století v Kremnici se začalo s ražbou euromincí. Celkem jich má do 1.ledna, kdy se Slovensko oficiálně připojí k eurozóně, z mincovny vyjít půl miliardy.

[27. 8. 2008]

Nejznámější známka světa modrý Mauritius bude v Praze k vidění v září.

Zdroj: Wikipedia

V pražském Průmyslovém paláci se ve dnech 12.-14.září uskuteční filatelistická výstava Praga 2008, na níž se v rámci britské královské sbírky veřejnosti představí i nejslavnější světová známka modrý Mauritius.

[5. 8. 2008]

13.ročník křivoklátského Křivořezání v týdnu 4.-9.srpna 2008.

Na návštěvníky Křivoklátu, jednoho z nejkrásnějších a nejstarších českých hradů, čeká o letošních prázdninách řada zajímavých akcí. V týdnu od 4.srpna probíhá v hradním areálu jiř 13.ročník řezbářského sympozia Křivořezání. V rámci doprovodného programu se představí i řada hudebníků, divadelníků, sokolníků či tanečníků. Vrcholit bude v sobotu večer velkým ohňostrojem.

Téhož dne Vás na Křivoklát může z Prahy dopravit speciálně vypravený historický parní vlak s lokomotivou Albatros z r.1947. Z Křivoklátu bude pokračovat do Lužné u Rakovníka, kde doporučujeme návštěvu železničního muzea.

Posledních 14 dní letních prázdnin (14.-30.srpna) bude hrad pro změnu hostit divadelní slavnosti. Letošním hlavním představením je Cyrano z Bergeracu.

Každý srpnový víkend bude na hradě své umění předvádět také kat!

podrobnější informace naleznete na www.krivoklat.cz

[22. 4. 2008]

Z Čech až (téměř) do Barmy... po kolejích!

Zdroj: http://embarqblog.wri.org/wp-content/uploads/2007/10/india-train.jpg

Transsibiřská magistrála by do konce tohoto roku měla získat sourozence, železniční trať spojující Evropu s Asií jižní cestou. Díky subvencím OSN bude propojen poslední chybějící úsek z íránského Kermánu přes Zahedán do Pákistánu. A díky zlepšení vztahů mezi Indií a Bangladéší byla znovuotevřena spojnice mezi Kalkatou a Dhákou. Deset tisíc kilometrů dlouhá trasa tak částečně kopíruje Hedvábnou stezku a umožňuje nadšencům cestovat ze západní Evropy do jižní Asie pouze po železnici.

[21. 4. 2008]

Cestovatelský festival Neznámá Země ve Zlíně od 21.do 30.dubna.

V pondělí 21.dubna v pravé poledne bude ve zlínském kulturním institutu Alternativa zahájen festival Neznámá Země 2008. Pestrý program besed, výstav, koncertů a nejrůznějších projekcí pořádá dvanáctým rokem Sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Incognita za podpory statutárního města Zlína.

[14. 4. 2008]

Po pěti letech budou na Pražském hradě opět k vidění korunovační klenoty.

Zdroj: fototéka Pražského hradu

Pražský hrad ohlásil termín výstavy českých korunovačních klenotů, jež byla slíbena po volbě prezidenta republiky. Svatováclavská koruna, žezlo a jablko budou ve Vladislavském sále vystaveny od 19. do 29.dubna.

[7. 4. 2008]

Letenky do vesmíru v prodeji již i v Česku

Zdroj: www.nasa.gov

Na příští rok plánuje americká společnost Virgin Galactic první lety do vesmíru pro veřejnost. Prostřednictvím cestovní kanceláře Typ začala první "vesmírenky" minulý čtvrtek prodávat i v Česku. Našli se zde již první dva zájemci.

[17. 3. 2008]

Vedle Vídně Vás tentokrát zveme na výstavy také do Berlína a Paříže.

Zdroj: www.rmn.fr

Evropské metropole se na jaře přímo triumfují množstvím zajímavých výstav a kulturních akcí. Po pozvánce na vídeňskou výstavu Tutanchamón a svět faraonů Vám tentokrát přinášíme tipy na zajímavé expozice v Berlíně a Paříži.

[11. 3. 2008]

Pražská restaurace Allegro získala jako první v zemi ocenění od gastronomického průvodce Michelin.

Zdroj: www.michelin.com

Ve zcela novém vydání gastronomického průvodce Michelin, považovaném za "bibli" světových gurmánů, se mezi 292 oceněnými poprvé objevila i česká restaurace.

[10. 3. 2008]

Ve Vídni byla zahájena unikátní výstava Tutanchamón a svět faraonů.

Zdroj: www.tut.khm.at

Vídeňské Kunsthistorisches Museum ve spolupráci s National Geographic Society připravilo pro návštěvníky Národopisného muzea jedinečnou výstavu přibližující dávný svět egyptské civilizace, zejména faraona Tutanchamóna.

[3. 3. 2008]

Filmový festival Jeden svět odstartoval ve středu 5.3. v Praze svůj desátý ročník.

Zdroj: www.jedensvet.cz

Filmový festival Jeden svět, organizovaný společností Člověk v tísni, se během devíti let své existence stal významnou součástí kulturního a společenského kalendáře v Praze a dalších městech republiky. Přehlídka dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou letos odstartoval ve středu 5.března v pražské Lucerně a Světozoru dokumentem o občanské válce v DR Kongo (Kongo: Hluboké ticho).

[28. 2. 2008]

V sobotu 1.března si poprvé v sezóně můžete vyrazit na Karlštejn.

Zdroj: www.hradkarlstejn.cz

V sobotu 1.března otevře nejnavštěvovanější památka regionu po zimní pauze opět své brány. Nová sezóna bude zahájena slavnostním koncertem v Rytířském sále.

[27. 2. 2008]

V březnu se v Německu otevře největší evropská stanice tuleňů.

Největší stanice tuleňů v Evropě otevře své brány v březnu na jižním pobřeží Baltského moře. Do nového příbytku v přístavu Rostock-Warnemünde se přestěhuje osm tuleňů ze zoo v Kolíně nad Rýnem, do budoucna se počítá s asi patnáctičlenným stádem.

[21. 2. 2008]

Letiště v Lukle bylo přejmenováno na letiště Tenzing-Hillary

Edmund Hillary a Tenzing Norgay

Krátce po smrti novozélandského horolezce Sira Edmunda Hillaryho († 11.1.2008), druhého ze dvou prvodobyvatelů nejvyšší hory světa, bylo po slavné dvojici pojmenováno himálajské letiště v Lukle (2800 m n.m.), využívané tisíci trekařů z celého světa jako vstupní brána do oblasti Mount Everestu. Jeho nové oficiální jméno tak nyní zní Tenzing-Hillary Airport.

[18. 2. 2008]

Doporučujeme: Jedinečná výstava G.ARCIMBOLDA v Uměleckohistorickém muzeu ve Vídni

plakát výstavy

Od 12.února do 1.června 2008 je ve Vídni k vidění jedinečná výstava díla slavného manýristy Giuseppa Arcimbolda. Habsburský dvorní malíř proslul svými portréty poskládanými z ovoce, rostlin a zvířat. Kromě podobizen členů panovnického rodu také navrhoval rodové erby, tapisérie a kostýmy, pořádal dvorské slavnosti, svatby či korunovace.

[6. 2. 2008]

Na Borneu byla vybudována nejvyšší zajištěná horská cesta na světě

foto od Sabah Tourism Board

V prosinci 2007 byla pro návštěvníky otevřena první via ferrata (zajištěná horská cesta) na asijském kontinentu. Mountain Torq, jak byla cesta pojmenována, vede ve výškách 3200 - 3800 m n.m. po svazích hory Mount Kinabalu (4095 m), a je tak pravděpodobně nejvýše položenou trasou svého druhu na světě.

[1. 2. 2008]

Obří airbusy i do Evropy

A380

Od poloviny března zahájí letecká společnost Singapore Airlines na trase Singapur - Londýn lety s obřímy airbusy A380.

[23. 1. 2008]

České dráhy začnou prodávat letenky

České dráhy budou u nádražních pokladen prodávat letenky nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope do deseti vybraných destinací, a to za cenu nižší, než je cena u samotných aerolinií. Podmínkou je současný nákup vlakové jízdenky do či ze zastávky Praha Letiště.

[23. 1. 2008]

Největší budova na světě by měla vyrůst v centru Moskvy

Zdroj: www.stavebni-forum.cz

Moskva, kam se s námi můžete podívat letos v červnu, prožívá v posledních letech obrovský stavební boom. Mezi jiným stavbami by měla již brzy kralovat obrovská spirála Crystal Island, s užitnou plochou 2,5 milionu čtverečních metrů největší budova na světě.

[23. 1. 2008]

Památkový ústav vydal seznam nejohroženějších kulturních památek v zemi

lázně Kyselka na www.obeckyselka.cz

Národní památkový ústav zveřejnil na internetu seznam nejohroženějších kulturních památek v České republice. V současné chvíli je na něm na šest set položek, je ale průběžně doplňován a opravován a na jeho aktualizaci se může podílet široká veřejnost. Seznam naleznete na adrese http://www.monumnet.npu.cz/monumnet.php