News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

První informace k zájezdu do Jemenu v únoru 2010.

[5. 8. 2009]

Milí zákazníci,

jak jsme včera slíbili, přinášíme Vám první nahlédnutí do kuchyně příprav poznávacích zájezdů na sezónu 2010. Víme, že si své daleké cesty musíte plánovat předem, proto bychom Vám rádi poskytli další téma k úvahám. V únoru příštího roku se chystá úspěšný zájezd do Argentiny a Chile (s prodloužením o Velikonoční ostrov) a nově také zájezd do JEMENu. Právě toho se týkají následující předběžné informace.

Půjde o cca 10-denní letecký zájezd, cestovat budeme s Turkish Airlines z Prahy s přestupem v Istanbulu. Počítáme se skupinou 10 – 15 účastníků. V Jemenu budete cestovat malým autobusem. Na programu budou hlavní pozoruhodnosti země, to je:

  1. hlavní město Sana´a
  2. horská oblast s městečky, pevnostmi, skalními útvary, rázovitými obyvateli (města Manakha, al-Hajjarah, Hutayb, Kawbakan, Thula)
  3. horká nížina při Rudém moři s přístavem Hodejda (skvělý trh na ryby, včetně žraloků), bělostným městem Zabid (pod ochranou UNESCO) i pravlastí kávy (al Khawkha, al Mokha)
  4. Bývalá metropole Ta´iz (pevnost, mešity, trhy) a bývalá perla britského impéria město Aden (koloniální stavby, obří cisterna na vodu, přístav)
  5. pouštní kraj Hadramut s pozoruhodnými městy (UNESCO, věžové stavby – pouštní mrakodrapy v Shibamu a Seiyunu)

Zájezd počítá i s možností prodloužení o pobyt na kouzelném ostrově Sokotra v Indickém oceánu 400 km od pevniny, množství endemických druhů, vzácné rostlinstvo i zajímavé živočišstvo (např. ještěrky), ráj potápěčů, pestrý podmořský život.