News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Zájezd do Arménie a Gruzie mění kvůli nešťastným událostem program.

[14. 8. 2008]

Protože se někteří z vás, našich stálých klientů, na nás obracíte s dotazy po "osudu" našeho zájezdu, který se v tuto chvíli měl pohybovat na gruzínském území, přinášíme tyto shrnující informace.

Zájezd do Zakavkazska s krásným programem jsme v naší cestovní kanceláři plánovali roky, vloni se nám zdál vhodný čas k jeho zařazení do katalogu. K naší nemalé radosti se sešel dostatek zájemců, abychom mohli vyrazit na cestu, a po všech přípravách se přiblížil odlet.

V neděli 10.srpna večer skupina odlétala, přičemž v pátek 8.8. se objevily první nepříjemné zprávy o vojenských srážkách v oblasti Jižní Osetie. Ta samozřejmě na programu našeho zájezdu nebyla, přesto ale někteří klienti byli pochopitelně znepokojeni. Po konzultacích s českou ambasádou v Tbilisi se nakonec všichni rozhodli na cestu vydat. Ještě před odletem se ovšem boje vyostřily a přerostly de facto ve válku. Ihned jsme tudíž začali pracovat na náhradním řešení. Přestože Arménie má s Ázerbajdžánem, odkud celá skupina odlétá do Prahy, dlouhou hranici, od konfliktu v Náhorním Karabachu je hranice uzavřená a neprůstupná. Jako jediná tranzitní země se proto nabízel Írán.

Jak známo, do Íránu jsou potřebná víza. Ta se nám podařilo získat na íránské ambasádě v Jerevanu. Oblast íránského Ázerbajdžánu nabízí sama o sobě řadu zajímavých cílů a účastníci zájezdu souhlasili s jejich návštěvou. Nicméně zde se objevila překážka další - tento týden jsou v Íránu prázdniny, což přináší masové cestování Íránců a s tím spojenou maximální vytíženost hotelů. Sehnat tedy v takto krátkém termínu ubytování pro naši skupinu se zdálo téměř nemožné. Všemožně nám vyšel vstříc náš íránský partner, až se nakonec podařilo zajistit náhradní a velmi atraktivní program v Íránu namísto Gruzie.

V průběhu konfliktu to několikrát vypadalo na definitivní vyřešení, kdy jsme znovu počítali s upraveným programem v Gruzii. Vzhledem k nepřehlednosti různých zpráv o pohybech ruských vojsk na území Gruzie a s přihlédnutím k nedoporučení naší ambasády do Gruzie cestovat, jsme nakonec od těchto plánů opustili.

VŠICHNI ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU JSOU TEDY V POŘÁDKU, KONFLIKT V GRUZII SE JICH ŽÁDNÝM ZPŮSOBEM NEDOTKNE, POKRAČUJÍ V PRODLOUŽENÉM PROGRAMU V ARMÉNII, V SOBOTU 16.8. SE PŘESOUVAJÍ DO ÍRÁNU A V ÚTERÝ 18.8. V SOULADU S PROGRAMEM DO ÁZERBAJDŽÁNU. DO PRAHY PŘILETÍ PODLE PLÁNU 21.8. RÁNO.

Pevně věříme, že se situace v Gruzii co nejrychleji vyřeší a že příští rok tam budeme moci uspořádat samostatný zájezd.