News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Ve středu 11. března startuje v Praze jedenávtý ročník filmového festivalu Jeden svět.

[10. 3. 2009]

V pražské Lucerně bude ve středu 11. března v 19:30 slavnostně zahájen již jedenáctý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech JEDEN SVĚT. Letošní podtitul zní Festival pro první dospělou polistopadovou generaci, odkazující na dvacetileté výročí pádu Železné opony a snažící se tak oslovit generaci, která celý život prožila ve svoodě a jíž se také nejvíce budou týkat nosná témata současnosti a letošního festivalu. Těmi jsou globální výzvy: nafta, plyn, energetika, voda, oteplování, ekonomika a finanční krize.

Po osm dní budou účastnická kina v Praze promítat dokumenty z Barmy, Konga, Severní Koreje, Íránu, Dárfúru, Kašmíru a řady dalších bolavých míst dnešního světa, spíše než o konkrétní regiony však půjde o zmiňovaná globální témata. Po Praze se festival vydá do regionů a poté jako vždy do středních škol po celé republice.

Letošní festival je oficiální doprovodnou akcí předsednictví Česka Radě EU. Záštitu nad festivalem má Václav Havel, jehož máme možnost vídat v reklamní znělce festivalu v roli porodníka polistopadové generace, dále místopředseda vlády Alexandr Vondra, ministr kultury Václav Jehlička, ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a pražský primátor Pavel Bém.

Podrobný program festivalu s doprovodnými akcemi i detaily k jednotlivým snímkům naleznete na www.jedensvet.cz .