News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Filmový festival Jeden svět odstartoval ve středu 5.3. v Praze svůj desátý ročník.

[3. 3. 2008]

Filmový festival Jeden svět, organizovaný společností Člověk v tísni, se během devíti let své existence stal významnou součástí kulturního a společenského kalendáře v Praze a dalších městech republiky. Přehlídka dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou letos odstartoval ve středu 5.března v pražské Lucerně a Světozoru dokumentem o občanské válce v DR Kongo (Kongo: Hluboké ticho).

Letošní ročník pod titulem "Umlčme tu písničku" je věnován Aun Schan Su Ťij a lidem v Barmě. Probíhá pod záštitou Václava Havla, ministra kultury Václava Jehličky, ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, krajských hejtmanů a primátorů konkrétních měst.

V rámci festivalu se představí řada dokumentárních filmů v soutěžních i nestoutěžních kategoriích, budou probíhat panelové diskuse i diskuse s diváky a řada dalších doprovodných akcí. Po skončení festivalu se nabídka filmů přesouvá do škol, kde mají učitelé možnost představit svým studentům problematiku lidských práv s využitím filmového materiálu. Festival Jeden svět získal za svůj přínos výchově k lidským právům mezinárodní i česká ocenění.

V Praze bude festival probíhat od 5.do 13.března, poté se rozjede do českých a moravských krajů, poslední projekce proběhne v Českém Krumlově 12.dubna. Programovou nabídku naleznete na webových stránkách festivalu www.jedensvet.cz.