News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Ve Vídni byla zahájena unikátní výstava Tutanchamón a svět faraonů.

[10. 3. 2008]

Vídeňské Kunsthistorisches Museum ve spolupráci s National Geographic Society připravilo pro návštěvníky Národopisného muzea jedinečnou výstavu přibližující dávný svět egyptské civilizace, zejména faraona Tutanchamóna.

Na výstavě Tutanchamón a svět faraonůje k vidění přes 150 exponátů, z nichž více než třetina pochází přímo z faraonovy hrobky a do Vídně byly zapůjčeny z Egyptského národního muzea. Některé jsou dokonce mimo Egypt vystavovány vůbec poprvé.Speciálně pro výstavu byla vytvořena věrná kopie pohřební komory samotného vládce. Dále jsou k vidění nejrůznější umělecké objekty v jejich vývoji od dob prvních stavitelů pyramid až po náboženského revolucionáře Achenatona.

Hrobka krále Tutanchamóna byla nalezena v roce 1922 a od té doby nepřestala fascinovat nejen vědce, ale i širokou veřejnost. Vídeňské muzeum očekává příval návštěvníků z celé Evropy. Neměl by mezi nimi chybět žádný milovník umění či historie z Vašich řad. Národopisné muzeum v Novém Hofburku můžete navštívit i v rámci zájezdu Kiwi Vídeň podrobně 18.-20.dubna. Výstava potvrá do 28.září.

Více informací naleznete na www.tut.khm.at.