News
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
[06. 04. 2022] Provoz KIWI v roce 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

KATALOG
 
ZPRAVODAJ
 
NOVINKY
 
ZE SVĚTA
   

Praha má od letoška již dvě restaurace s prestižním oceněním

[16. 3. 2009]

V letošním vydání proslulého gurmánského průvodce Michelin najdete pod heslem Praha již dvě oceněné restaurace. Vedle restaurace Allegro hotelu Four Seasons, která michelinskou hvězdu získala již vloni a letos ji dokázala obhájit, se nově objevila restaurace Maze v hotelu Hilton. Tu donedávna vedl známý britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který ji ale již opustil, a jeho menu bude v nabídce pouze do začátku dubna. Potom restaurace změní i své jméno.

Praha je jediným městem ve střední Evropě, které se může pyšnit restaurací oceněnou hvězdou v "bibli gurmetů." Budapešť, Krakov či Varšava mají restaurace oceněné v nižší kategorii Bib Gourmand, která se charakterizuje jako cena za "dobré jídlo za přijatelné ceny". I v této kategorii bodovaly pražské podniky - Aromi, Le Terroir a Le Cornichon. Celkem hodnotili inspektoři v Česku 21 gastronomických zařízení.

Hvězda značící "dobrou kuchyni" byly do Michelinových průvodců poprvé zavedeny v roce 1926, počátkem 30. let potom došlo ke kategorizaci na jednu až tři hvězdičky. V počtu oceněných restaurací ve světě vede Paříž, začíná se jí ovšem blížit japonské Tokio. Červený průvodce pro letošní rok vyjde tuto středu 18. března.